Meduzy dbają o środowisko!

Obchody Dnia Ziemi Meduzy rozpoczęły w tym roku od wspólnego spotkania z Panią Prezydent Anną Mieczkowską w Urzędzie Miasta, a następnie wzięły udział w pogadance, którą przeprowadziła p. Edyta Buszac z Wydziału Ochrony Środowiska. Podczas spotkania dzieci mogły sobie utrwalić podstawowe zasady ekologii. Przypomniały sobie jak i dlaczego należy segregować śmieci oraz jakie niebezpieczeństwa ekologiczne zagrażają naszej planecie.

Przedszkolaki uczestniczyły również w tym tygodniu w zabawach badawczych, matematycznych, oglądały filmy o tematyce ekologicznej, poznawały piosenki o tematyce ekologicznej, wspólnie stworzyły Kodeks Młodego Ekologa oraz wykonywały piękne prace plastyczne. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: dbać o rośliny, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz do roku, lecz Meduzy postępują tak, jakby trwał on cały rok!