Muszelki na korowej łące

Czterolatki w ubiegłym tygodniu odczuwały walory wizualne a także zapachowe pięknego miejsca jakim jest łąka. Dzieci poznały owady oraz kwiaty, które rosną na łące. Obejrzały film edukacyjny: "Mieszkańcy łąki". Dzieci przeszły ścieżką sensoryczną a także bawiły się na łące pełnej kwiatów, jeziorek i trawy a to wszystko stworzone zostało z naturalnych produktów: roszponka, pomarańcze, galaretki, ryż.

Muszelki dbają o planetę

Muszelki z zaangażowaniem uczestniczyły w aktywnościach związanych z ochroną planety. Świętowanie Dnia Ziemi zaczęliśmy od spotkania na holu przedszkolnym wraz z przedszkolakami z pozostałych grup. Wykonaliśmy ogromną pracę podczas zdobienia konturów kontynentów, uświadamiając sobie, że cały świat potrzebuje pomocy ludzi w ochronie środowiska.

Tydzień Sportu

Muszelki uwielbiają aktywność fizyczną, dlatego tak chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach organizowanych w minionym tygodniu. Tydzień rozpoczęliśmy aerobikiem na świeżym powietrzu.

Zwierzęta egzotyczne u Muszelek

Tematem przewodnim tego tygodnia były zwierzęta egzotyczne. Okazuje się, że Muszelki doskonale znają te zwierzęta z książek, bajek, a nawet widziały je na żywo w zoo. Poszerzyliśmy więc swoją wiedzę na temat miejsc ich zamieszkania poprzez pracę z globusem i film edukacyjny.