Nasze Dzieci - Muszelki

Muszelki przez tydzień świętowały Dzień Dziecka w różnych aktywnościach, jednak w prawie wszystkich królowały lody. Odwiedziły przedszkolną lodziarnię, degustowały lody w trzech smakach. Podczas zabaw matematycznych kodowały na dywanie kolory gałek lodów, wyobrażając sobie ich smaki. Zabawy sensoryczne "W lodziarni" - przeniosły dzieci do świata odkrywania wszystkich zmysłów. W parach miały okazję wykonać ulubione pucharki lodowe a także dzielić się obowiązkami.

DZIEŃ DZIECKA U MUSZELEK I DELFINKÓW

Muszelki i Delfinki odwiedziły "AL PAKO" - Alpaki nad morzem w Charzynie. Dzieci spotkały się na alpakami, owcami i końmi. Poszerzyły swoją wiedzę na temat tych zwierząt. Mogły je dotknąć, pogłaskać oraz nakarmić. Przedszkolaki porównywały wełnę owczą oraz tą pochodzącą od alpak.

Muszelki na korowej łące

Czterolatki w ubiegłym tygodniu odczuwały walory wizualne a także zapachowe pięknego miejsca jakim jest łąka. Dzieci poznały owady oraz kwiaty, które rosną na łące. Obejrzały film edukacyjny: "Mieszkańcy łąki". Dzieci przeszły ścieżką sensoryczną a także bawiły się na łące pełnej kwiatów, jeziorek i trawy a to wszystko stworzone zostało z naturalnych produktów: roszponka, pomarańcze, galaretki, ryż.

Muszelki dbają o planetę

Muszelki z zaangażowaniem uczestniczyły w aktywnościach związanych z ochroną planety. Świętowanie Dnia Ziemi zaczęliśmy od spotkania na holu przedszkolnym wraz z przedszkolakami z pozostałych grup. Wykonaliśmy ogromną pracę podczas zdobienia konturów kontynentów, uświadamiając sobie, że cały świat potrzebuje pomocy ludzi w ochronie środowiska.