Zwierzęta egzotyczne u Muszelek

Tematem przewodnim tego tygodnia były zwierzęta egzotyczne. Okazuje się, że Muszelki doskonale znają te zwierzęta z książek, bajek, a nawet widziały je na żywo w zoo. Poszerzyliśmy więc swoją wiedzę na temat miejsc ich zamieszkania poprzez pracę z globusem i film edukacyjny.

Muszelki na wsi

Nasze przedszkolaki przez dwa tygodnie uczyły się jak wygląda życie na wsi. Poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego wiedzą , że życie na wsi nie jest łatwe... wiąże się to z wielką odpowiedzialnością... przede wszystkim za zwierzęta, które mieszkają na wiejskim podwórku. Muszelki w zabawie mogły wcielić się w rolę farmera i pozbierać jajka z kurnika, ostrzyc owce, wydoić krowę a także stworzyć błotko dla świnek i pomóc im się "wytaplać".

Muszelki - oczekiwanie na wiosnę i Wielkanoc

Muszelki oczekując wiosny poznały jej pierwsze oznaki: wiosenne kwiaty, zwierzęta budzące się ze snu zimowego, a także ptaki wracające z ciepłych krajów. Na pochód z okazji Pierwszego Dnia Wiosny dzieci wykonały transparent oraz marzannę.

Muszelki poznają zimowe krainy

Przez dwa tygodnie Muszelki poszerzały swoją wiedzę o tematykę mroźnych krain: Antarktydę i Arktykę. Dzieci dowiedziały się, gdzie leżą te mroźne krainy, oraz jakie zwierzęta je zamieszkują, a także kim są Inuici i gdzie mieszkają. Podczas zajęć matematycznych, dzieci karmiąc niedźwiedzia polarnego, utrwalały przeliczanie w zakresie 4.