Skąd się bierze prąd

Urządzenia elektryczne są wokół nas. Ułatwiają pracę i umilają czas dorosłym i dzieciom. Dlatego, ważne jest, aby już najmłodsze dzieci potrafiły obchodzić się z nimi właściwie, a co najważniejsze bezpiecznie.

Przygotowania zwierząt do zimy

W ubiegłym tygodniu Neonki poznały sposoby przygotowywania się ptaków i zwierząt leśnych do nadchodzącej zimy. W celu poszerzenia wiedzy Neonki obejrzały film edukacyjny. Dzieci określały, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które nie, jak dzikie zwierzęta i ptaki radzą sobie zimą oraz w jaki sposób można im pomagać.

Neonki w krainie bajek i baśni

Za nami kolejny tydzień wspólnej zabawy, a tym razem dotyczył on bajek i baśni. Neonki przypomniały sobie najpiękniejsze bajki i baśnie, rozwiązując zagadki oraz rozpoznawały bohaterów bajek. Dzieci przyniosły swoje ulubione książeczki z bajkami z domu, które prezentowały przed całą grupą.

Obchody 11 listopada

10 listopada obył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn Polski. Neonki przygotowywały część artystyczną. Pozostałe grupy w pięknych strojach uczestniczyły w przedszkolnym przeglądzie pieśni i piosenek patriotycznych połączonych z tańcem.