Wyczekiwanie wiosny

Dzieci z grupy Welonki od dawna wyczekiwały wiosny - wiedziały, że w dniu jej nadejścia odbędą się ważne występy, nasz udział w przeglądzie teatralnym, podczas którego wystawiliśmy bajkę narracyjną pt. "Brzydkie Kaczątko".

Wiosna

Na zewnątrz panuje kapryśna, zmienna pogoda, natomiast w naszej sali już można poczuć nadchodzącą wiosnę. To za sprawą pięknych, wiosennych prac plastycznych wykonanych przez naszych podopiecznych.

Biegun Północny i Południowy

Biegun Północny i Południowy to bardzo odległe i mroźne miejsca na Ziemi, które przez dwa tygodnie odkrywały Wielonki. Przedszkolaki najpierw zapoznały się z modelem kuli ziemskiej, aby sprawdzić położenie Arktyki i Antarktydy, oglądnęły film edukacyjny na temat zwierząt, które tam występują oraz dowiedziały się gdzie osiedlili się Inuici i jak wygląda ich codzienne życie w tak trudnych warunkach atmosferycznych.

Projekt serce u Welonków

Projekt serce był okazją do poznania swojego ciała oraz emocji, które odczuwamy, a także do zacieśniania więzi między przedszkolakami. Dzieci rozmawiały o tolerancji i poczucia szczęścia, poznając krainę Korolandii Spokojnej, poruszały tematykę wrażliwości serca na piękno świata, drugiego człowieka.