Bursztynki poznały sprzęty domowe

W tym tygodniu Bursztynki poznały urządzenia domowe: telewizor, żelazko, lampę, pralkę, lodówkę, ekspres do kawy i mikrofalówkę. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Wykonały pracę plastyczną w zespołach "Sprzęty domowe" z użyciem kartonów.

Bursztynki poznają zwyczaje ptaków

W tym tygodniu Bursztynki poznały sposoby przygotowywania się ptaków do zimy. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Wykonały pracę plastyczną "Odloty ptaków" z wykorzystaniem gąbek i farb plakatowych. Grupa wykonała eksperyment - farbowanie ciepłej i zimnej wody barwnikiem spożywczym.

Bajkowy tydzień Bursztynków

W tym tygodniu Bursztynki poznały nowe bajki i baśnie. Grupa aktywnie słuchała teatrzyku pt. "Czerwony Kapturek" z użyciem sylwet. Szukały stroju dla Kapciuszka, który tańczył później na balu z królewiczem. Wykonały pracę plastyczna "Królewna Śnieżka" Kolejną aktywnością było wykonywanie zaczarowanych grzechotek. Aktywnie uczestniczyły w zabawie ruchowej "Przejdź przez tunel".

Pasowanie bursztynków

8 listopada w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie Bursztynków. Po części artystycznej, dzieci oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków. Naszym maluszkom życzymy mnóstwa dobrych dni w przedszkolu.