Zwierzęta przygotowują się do zimowego snu

Dzieci grupy Meduzy dowiedziały się, które zwierzęta przygotowują się do zimowego snu (niedźwiedzie, jeże) i gdzie ją spędzają – poznały słownictwo związane z tą tematyką (gawra, sterta liści). Poznały też zwierzęta, które są aktywne przez całą zimę, a wcześniej przygotowują się do zimy, robiąc zapasy (wiewiórka, mysz).

Meduzy poznają urządzenia elektryczne

Przez cały tydzień przedszkolaki rozmawiały o różnych urządzeniach elektrycznych, które są w ich domach. Dzieci potrafiły nazywać urządzenia, które nie działałyby bez prądu jak: pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor, itp.

Meduzy w krainie baśni i bajek

Meduzy poznają jesienną pogodę

W ostatnim tygodniu października tematem kompleksowym w grupie Meduz była jesienna pogoda. Dzieci poznawały składniki jesiennej pogody, obserwowały aktualną aurę za oknem lub podczas spacerów. Aby lepiej przygotować się na deszczowe dni dzieci dowiedziały się, który ubiór sprawdzi się podczas deszczu.