Życie na wsi

Pierwsze tygodnie kwietnia Meduzy spędziły na przypominaniu sobie jak wygląda życie na wsi. Utrwalały jak wyglądają i w jakich warunkach żyją zwierzęta gospodarne m. in krowy, konie, świnie, kury i owce. Poznawały obowiązki rolników, oraz rodzaje uprawianych warzyw i owoców. Meduzy zdobywały wiedzę na temat cyklu życia roślin i zwierząt, oraz produktów pochodzących z rolnictwa i hodowli.

Wiosna i Wielkanoc u Meduz

Ostatnie tygodnie marca spędziliśmy przede wszystkim na poszukiwaniu oznak wiosny, szukaliśmy ich w sali podczas zajęć, jak również na dworze podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym i na spacerach. Rozmawialiśmy o wiosennych przysłowiach i zmiennej marcowej pogodzie.

Lodowe krainy

Przez dwa tygodnie w naszej grupie realizowaliśmy tematykę "Lodowe krainy". Celem zajęć było przede wszystkim rozbudzenie u dzieci ciekawości do odkrywania świata oraz zaznajomienie z warunkami panującymi w tych rejonach świata. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się gdzie leży biegun północny i południowy oraz jakie zwierzęta zamieszkują te krainy.

Sikorka i jej przyjaciele

W styczniu dzieci z gr. Meduzy realizują zadania projektowe, których celem było poszerzenie wiedzy na temat ptaków i ich zwyczajów. Dzieci poznały ptaki zimujące w Polsce oraz poszerzyły wiedzę na temat prawidłowego dokarmiania ptaków. Meduzy wykonały pracę plastyczną pt: "Ptaki w karmniku", pomalowały budki lęgowe dla ptaków, zrobiły ptasie przysmaki.