Delfinki poznają urządzenia elektryczne

W tym tygodniu Delfinki poznały urządzenia elektryczne oraz zasady bezpiecznego korzystania z nich. Za pomocą miksera, gofrownicy, tostera oraz sokowrówki wykonały pyszne gofry, tosty oraz zdrowe soki.

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?

W minionym tygodniu Delfinki rozpoczęły temat "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?". Z tej okazji dzieci obejrzały teatrzyk „Pajacyk Fik Mik szuka mieszkania na zimę”, a później na jego podstawie omawiały przygotowania zwierząt leśnych do nadchodzącej zimy.

Delfinki w świecie bajki i baśni

Tematyka uwielbiana przez dzieci to niewątpliwie bajki i baśnie. W minionym tygodniu nasze przedszkolaki odbyły podróż do pięknej krainy przypominając sobie najpiękniejsze bajki i baśnie, rozwiązując zagadki obrazkowe i słuchowe czy bawiąc się w teatrzyk.

Zmysły

W minionym tygodniu dzieciom z grupy "Delfinki" zaproponowano wiele zabaw dydaktycznych rozwijających zmysły. Ćwiczyliśmy wzrok w zabawie "Znajdź różnice". Doskonaliliśmy dotyk w "Dotykowych labiryntach" oraz tworząc sensoryczny dywan, po którym dzieci mogły chodzić.