Wiosna i Wielkanoc u Meduz

Ostatnie tygodnie marca spędziliśmy przede wszystkim na poszukiwaniu oznak wiosny, szukaliśmy ich w sali podczas zajęć, jak również na dworze podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym i na spacerach. Rozmawialiśmy o wiosennych przysłowiach i zmiennej marcowej pogodzie.

Lodowe krainy

Przez dwa tygodnie w naszej grupie realizowaliśmy tematykę "Lodowe krainy". Celem zajęć było przede wszystkim rozbudzenie u dzieci ciekawości do odkrywania świata oraz zaznajomienie z warunkami panującymi w tych rejonach świata. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się gdzie leży biegun północny i południowy oraz jakie zwierzęta zamieszkują te krainy.

Sikorka i jej przyjaciele

W styczniu dzieci z gr. Meduzy realizują zadania projektowe, których celem było poszerzenie wiedzy na temat ptaków i ich zwyczajów. Dzieci poznały ptaki zimujące w Polsce oraz poszerzyły wiedzę na temat prawidłowego dokarmiania ptaków. Meduzy wykonały pracę plastyczną pt: "Ptaki w karmniku", pomalowały budki lęgowe dla ptaków, zrobiły ptasie przysmaki.

Meduzy witały Nowy Rok oraz poznawały czas

Dzieci z grupy Meduzy w pierwszym tygodniu stycznia witały Nowy Rok z uśmiechem na buziach. Wykonywały różne kreatywne prace plastyczne m.in tworzyły obrazy przedstawiające kolorowe, brokatowe fajerwerki na tle architektury, malowane za pomocą kolorowych farb i odpowiednio pociętych słomek. Dzieci poznawały, także czym są postanowienia Noworoczne i starały się jak najlepiej je odzwierciedlić za pomocą wykonywanych rysunków.