Meduzy na sportowo: Majowe odkrycia na wiosennej łące

Grupa Meduz w maju była bardzo aktywna. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowo - gimnastycznych. Dzięki pięknej pogodzie zajęcia odbywały się również na świeżym powietrzu, co sprawiało meduzom wiele radości. Dzieci mogły się wiele nauczyć od zaproszonych gości, którzy wprowadzili dzieci w świat sportu i rywalizacji fair play, a przy tym zapewnili dzieciom świetną zabawę.

Meduzy dbają o środowisko!

Obchody Dnia Ziemi Meduzy rozpoczęły w tym roku od wspólnego spotkania z Panią Prezydent Anną Mieczkowską w Urzędzie Miasta, a następnie wzięły udział w pogadance, którą przeprowadziła p. Edyta Buszac z Wydziału Ochrony Środowiska. Podczas spotkania dzieci mogły sobie utrwalić podstawowe zasady ekologii. Przypomniały sobie jak i dlaczego należy segregować śmieci oraz jakie niebezpieczeństwa ekologiczne zagrażają naszej planecie.

MEDUZY ODWIEDZIŁY URZĄD MIASTA

Z okazji Dnia Ziemi dzieci z gr. Meduzy odwiedziły Urząd Miasta. Swoją wizytę przedszkolaki rozpoczęły od spotkania z p. Prezydent Anną Mieczkowską. Dzieci przekazały własnoręcznie wykonane prezenty , a spotkanie zwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie Następnie Meduzy wzięły udział w pogadance, którą przeprowadziła p. Edyta Buszac z Wydziału Ochrony Środowiska.

Zwierzęta egzotyczne

W minionym tygodniu tematem przewodnim realizowanym w naszej grupie byty zwierzęta egzotyczne. Dzieci zdobyty wiadomości na temat cech charakterystycznych danych środowisk życia: sawanny, dżungli i pustyni oraz wyglądu i sposobu poruszania się zwierząt egzotycznych.