Zwierzęta przygotowują się do zimowego snu

Dzieci grupy Meduzy dowiedziały się, które zwierzęta przygotowują się do zimowego snu (niedźwiedzie, jeże) i gdzie ją spędzają – poznały słownictwo związane z tą tematyką (gawra, sterta liści). Poznały też zwierzęta, które są aktywne przez całą zimę, a wcześniej przygotowują się do zimy, robiąc zapasy (wiewiórka, mysz).

Meduzy poznają urządzenia elektryczne

Przez cały tydzień przedszkolaki rozmawiały o różnych urządzeniach elektrycznych, które są w ich domach. Dzieci potrafiły nazywać urządzenia, które nie działałyby bez prądu jak: pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor, itp.

Meduzy w krainie baśni i bajek

W minionym tygodniu dzieci z grupy Meduzy przeniosły się w świat bajek i baśni. Dzieci rozpoznawały bohaterów bajek, odgadywały zagadki, kolorowały obrazki. Na zajęciach dzieci szukały drogi do domku babci Czerwonego Kapturka, podczas gry planszowej razem z Jasiem i Małgosią zbierały ciasteczka w drodze do chatki Baby Jagi.

Meduzy poznają jesienną pogodę

W ostatnim tygodniu października tematem kompleksowym w grupie Meduz była jesienna pogoda. Dzieci poznawały składniki jesiennej pogody, obserwowały aktualną aurę za oknem lub podczas spacerów. Aby lepiej przygotować się na deszczowe dni dzieci dowiedziały się, który ubiór sprawdzi się podczas deszczu.