Życie na wsi

Pierwsze tygodnie kwietnia Meduzy spędziły na przypominaniu sobie jak wygląda życie na wsi. Utrwalały jak wyglądają i w jakich warunkach żyją zwierzęta gospodarne m. in krowy, konie, świnie, kury i owce. Poznawały obowiązki rolników, oraz rodzaje uprawianych warzyw i owoców. Meduzy zdobywały wiedzę na temat cyklu życia roślin i zwierząt, oraz produktów pochodzących z rolnictwa i hodowli.

Meduzy tworzyły makietę własną farmę, gdzie budowały zagrody, stajnie, kurnik, chlewik i wiele innych elementów dla figurek zwierząt gospodarnych. Dzieci wykazały się ogromną dokładnością i kreatywnością. Podczas zajęć plastycznych wykonały portrety krowy przy wykorzystaniu talerzyków papierowych oraz farb. Meduzy wykonały również maski różnych zwierząt gospodarnych, dzięki, którym podczas zabaw mogły wcielić się w ich rolę. Dzieci poznawały produkty pochodzenia zwierzęcego m. in miód, wosk, jajka, mleko, sery. Wiele radości sprawiło dzieciom po zyskiwanie mleka i ćwiczenie umiejętności dojenia krowy.