Lodowe krainy

Przez dwa tygodnie w naszej grupie realizowaliśmy tematykę "Lodowe krainy". Celem zajęć było przede wszystkim rozbudzenie u dzieci ciekawości do odkrywania świata oraz zaznajomienie z warunkami panującymi w tych rejonach świata. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się gdzie leży biegun północny i południowy oraz jakie zwierzęta zamieszkują te krainy.

Meduzy poznały także jak nazywają się ludzie zamieszkujący tereny Arktyki i jak wygląda ich codzienne życie: sposób odżywiania, ubierania oraz miejsce zamieszkania. Nie zabrakło zabaw ruchowych i plastycznych. Przedszkolaki uczyły się również dodawać i odejmować, wykorzystując pingwinkowe liczmany, a także spotkały się z ekspertem - p. Basią, która opowiedziała dzieciom o fokach – ich wyglądzie, upodobaniach i sposobach pomocy tym zwierzętom.

Na zakończenie tematyki tygodnia Meduzy przeniosły się na Antarktydę! Dzieci samodzielnie przygotowały pingwinkowe przebrania, a następnie przeszły po mroźnej ścieżce sensorycznej. Meduzom taka zabawa bardzo się podobała i każdy próbował przejść ścieżkę kilka razy. W minionym tygodniu dzieci wzięły również udział w "Pożegnaniu Pani Zimy". Tego dnia przedszkolaki zaprezentowały się w zimowym pokazie mody, zaśpiewały piosenkę "Pani Zima wyjechała", a także wzięły udział w zabawach na zimowej sali aktywności. To był czas pełen wrażeń i dobrej zabawy.