Projekt Jabłko

Ostatni tydzień września u Welonków był poświęcony jabłku. Pracowaliśmy metodą projektu. Rozpoczęliśmy od ?siatki wiedzy? oraz ?siatki pytań?, tj. zapisanie co dzieci już wiedzą na dany temat oraz czego chcą się dowiedzieć. Naszym zadaniem było znalezienie odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Odpowiedzi szukaliśmy na przeróżne sposoby.

Dzieci poznały budowę jabłka, rodzaje, etapy rozwoju jabłoni i jabłka, przekrój jabłka. Wykonały i skosztowały pyszny i zdrowy sok jabłkowy. Zrobiły prace plastyczną ?jabłko?. Wykonaliśmy 2 eksperymenty. 1.Dzieci dowiedziały się co można zrobić aby jabłko po przekrojeniu nie brązowiało oraz 2. Podziwiały jabłkowe wulkany. Niektóre z pytań dzieci dostały do domu jako pracę domową, którą mieli wykonać z pomocą rodziców. Następnie mogli zaprezentować swoje odpowiedzi jako ?eksperci? jabłka. W piątek powędrowaliśmy na rynek w poszukiwaniu jabłek. Mogliśmy porozmawiać ze sprzedawcą warzyw, zobaczyć jak wygląda praca sprzedawcy warzyw oraz porównać różne rodzaje jabłek.