Zbliżająca się wiosna

Przez ostatnie 2 tygodnie Delfinki wzbogacały swoją wiedzę na temat zbliżającej się wiosny. Oglądały filmy edukacyjne i słuchały opowiadań związaną z omawianą tematyką. W kąciku aktywności chętnie zapoznały się z atlasami przyrodniczymi, planszami demonstracyjnymi przedstawiającymi wiosenne krajobrazy. Poznały znaczenie przysłowia: "W marcu jak w garncu"i "Suchy marzec, mokry maj, będzie zboże jako gaj".

Dzieci upiększyły kącik przyrodniczy, poprzez wysadzanie cebulek kwiatów: hiacyntów, narcyzów, szafirków i tulipanów. Zadbały także o zewnętrzny kącik na podwórku przedszkolnym. Z zaciekawieniem obserwowały wzrost roślin i dbały o niego. Podczas zajęć plastycznych wykonały pracę wydzierankę "Wiosenny tulipan". Chętnie brały udział w zabawach ruchowych w sali jak i na przedszkolnym placu zabaw. Podczas zajęć muzycznych śpiewały piosenkę " Wiosna jest już blisko". Na zajęciach matematycznych ćwiczyły klasyfikowanie, rozwijanie umiejętności liczenia i wiosenne kodowanie.

5 urodzinki obchodziła Anastazja, życzymy dużo zdrówka i spełnienia marzeń.