DELFINKI POZNAJĄ ZIMOWE KRAINY

Przez ostatnie 2 tygodnie Delfinki poszerzały swoją wiedzę o treści związane z lodowymi krainami Arktyką i Antarktydą. Chętnie dzieliły się wiedzą z kolegami i koleżankami podczas porannej pogadanki. Dowiedziały się gdzie się znajduje Arktyka i Antarktyda na globusie. Słuchały wiersza W. Chotomskiej pod tytułem "Pingwinek". Oglądały film edukacyjny "Arktyka i Antarktyda" przy użyciu tablicy multimedialnej.

Swoje umiejętności wokalne ćwiczyły podczas śpiewania piosenki "Hura, śpiewamy- jestem małym pingwinem". Podczas zajęć ruchowych brały udział w zabawach na sali gimnastycznej i na przedszkolnym placu zabaw. Aktywnie słuchały opowiadań i książeczek związanych z tematyką zajęć. Chętnie spędzały czas w kąciku aktywności. Podczas zajęć matematycznych, pracowały w grupach przy pomocy instrukcji daltońskich. Utrwalały umiejętność liczenia, znajomość podstawowych figur geometrycznych oraz rozwijania logiczne go myślenia. U Delfinków odbyły się także arktyczne zabawy sensoplastyczne, podczas których odkrywały niespodzianki ukryte pod "lodem" i "śniegiem" oraz niebieską galaretką. Brały również udział w eksperymentach. Uczestniczyły w zimowym pokazie mody, oraz w aktywnościach na sali gimnastycznej. Na zajęciach plastycznych wykonały zadanie "Iglo" przy użyciu wypełniaczy i kostek cukru, "Pingwinka" i "Niedźwiadka polarnego" z kolorowych kartek i waty. W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak Kreatywne Dziecko wykonały zadanie lutowe, polegające na zrobieniu przestrzennej makiety zimowej "Zimowa kraina". W tym czasie urodziny obchodził Wiktor- składamy jeszcze raz serdeczne życzenia i przesyłamy dużo uśmiechu.