Neonki poznają wieś

"Wiosna na wsi" to tematyka przewodnia zabaw i zadań w grupie Neonki minionego tygodnia. Dzieci rozpoznawały i nazywały zwierzęta wiejskie, dzieliły ich nazwy na sylaby, nazywały wybrane młode zwierzątka, łączyły je w pary, przeliczały w danym zakresie.

Świąteczne przygotowania i wiosenne zabawy

Z okazji świąt Wielkanocnych przedszkolaki z grupy Neonki zasiały w sali tradycyjny owies wielkanocny . Dzieci wykonały również świąteczne koszyczki, wykorzystując swoją pomysłowość i zdolności manualne. Przedszkolaki stworzyły także wiele przepięknych tematycznych prac plastycznych - pisankę, jak również puchatego baranka.

Neonki - Poznajemy Arktykę i Antarktydę

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Neonki realizowały temat "W krainie śniegu i lodu". Dzieci oglądały film edukacyjny o Antarktydzie, pokazywały na mapach i globusie Arktykę i Antarktydę, poznały cechy klimatu polarnego oraz dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o mieszkańcach tych krain.

Pierwsza pomoc - nauka poprzez zabawę w grupie Neonki

Dzieci z grupy Neonki odwiedzili policjanci w ramach Projektu Programu Profilaktycznego realizowanego wraz z Urzędem Marszałkowskim województwa zachodniopomorskiego i Komendę Policji w Szczecinie. Celem spotkania było utrwalenie wśród dzieci wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.