Meduzy poznają swoje zmysły

W ramach zajęć przedszkolaki miały okazję poznać i doskonalić pięć zmysłów. Dzieci chętnie próbowały przygotowane produkty, określały ich smak. Zmysł węchu doskonaliły wąchając różne przyprawy i zioła. Zmysł dotyku poznawały poprzez odgadywanie zawartości balonów z tajemniczymi produktami. Zajęciom towarzyszyły różnorodne gry i zabawy ruchowe.

Meduzy poznają owoce egzotyczne

W tym tygodniu 6- latki poznały owoce egzotyczne. Dzieliły na sylaby i głoski ich nazwy, brały udział w zajęciach matematycznych z wykorzystaniem sylwet owoców, przeliczały, klasyfikowały, układały rytmy. Degustowały przyniesione owoce. Obejrzały film edukacyjny o uprawie i transporcie owoców egzotycznych. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem talerzyków i pasków papierowych pt. "Ananas" i "Kosze pełne owoców egzotycznych".

Surówka z marchwi i jabłka u "Meduz"

W piątek nasi mali kucharze z grupy Meduzy tym razem przygotowali surówkę z marchwi i jabłka. Wykazali się umiejętnością tarcia na tarce. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że taka surówka zawiera dużo witamin. Wspólnie wykonana surówka smakowała im wyjątkowo.

Projekt edukacyjny "Jabłko" u Meduz

Celem projektu było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat owoców ze szczególnym uwzględnieniem jabłek. Dzieci poznały za pomocą zmysłów różne odmiany jabłek, cykl rozwojowy i ich budowę. Rozwijały zdolności matematyczne: układały rytmy, klasyfikowały i przeliczały sylwety jabłek. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem pieczątek z jabłek i kulek z plasteliny.