Ekologia u Welonków

Dzieci z grupy Welonki sporo już wiedzą na temat ekologii. Dzięki zajęciom, dowiedziały się w jaki sposób przetwarza się makulaturę, co można zrobić, by stan naszej planety uległ poprawie, jakie zwierzęta i rośliny są pod ochroną, a także wiele innych zagadnień. Wielokrotnie współpracowały w parach i zespołach, tworząc między innymi piękne plakaty, prezentujące środowisko naturalne, czyste i zadbane, o jakim każdy z nas marzy.

Welonki na wsi

Dwa tygodnie temu Welonki przeniosły się na wieś. Dzieci poznały żyjące tam zwierzęta, panujące zwyczaje i obowiązki. Dzieci nie tylko współpracowały ze sobą podczas zajęć, ale także dzieliły się swoimi nowo zdobytymi umiejętnościami z innymi dziećmi.

Welonki na tropie egzotycznych zwierząt

Miniony tydzień był czasem obfitującym w ciekawostki, ponieważ nic tak nie może nas zadziwić, jak piękno otaczającego świata. Egzotyczną przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Ogrodniczym Żuliccy w Kołobrzegu, gdzie mogliśmy obejrzeć niezwykłe okazy roślin. To była dla dzieci cenna lekcja, pozwoliła doświadczyć egzotyki w bezpośrednim kontakcie.

Wyczekiwanie wiosny

Dzieci z grupy Welonki od dawna wyczekiwały wiosny - wiedziały, że w dniu jej nadejścia odbędą się ważne występy, nasz udział w przeglądzie teatralnym, podczas którego wystawiliśmy bajkę narracyjną pt. "Brzydkie Kaczątko".