Sprzęty domowe u Welonków

Podczas kolejnego, ciekawego tygodnia, Welonki poznawały sprzęt domowy, a wraz z nim - rozmawiały na temat obowiązków domowych. Przedszkolaki wiedzą, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z różnorodnych sprzętów, wiedzą jakie niosą zagrożenie dla dzieci. Podczas zajęć matematycznych tworzyły komplety oraz pary, szacowały liczebność zbiorów, utrwalały umiejętność liczenia, stosowały liczby porządkowe.

Próbowały także określać położenie przedmiotów w schemacie ciała i przestrzeni. Wspólnie stworzyły pracę zespołową "Jesienne wieczory", gdzie każdy mógł się wykazać inwencją twórczą. W ramach zadań z instrukcją wizualną, stworzyły pracę plastyczną - pralkę. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych, w czasie których rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową, wzmacniały motorykę dużą oraz małą, duże partie mięśni, szczególnie brzucha, ćwiczyły równowagę i skoki obunóż, a także rozwijały umiejętność współpracy w zespołach i angażowały wszystkich we wspólne osiągnięcie celu.