Ekologia u Welonków

Dzieci z grupy Welonki sporo już wiedzą na temat ekologii. Dzięki zajęciom, dowiedziały się w jaki sposób przetwarza się makulaturę, co można zrobić, by stan naszej planety uległ poprawie, jakie zwierzęta i rośliny są pod ochroną, a także wiele innych zagadnień. Wielokrotnie współpracowały w parach i zespołach, tworząc między innymi piękne plakaty, prezentujące środowisko naturalne, czyste i zadbane, o jakim każdy z nas marzy.

Odbyliśmy także wycieczkę do Portu Rybackiego, w którym obserwowaliśmy w jaki sposób ingerujemy w świat przyrody - spaliny zanieczyszczające powietrze, śmieci w wodzie, wycinka drzew, których mnóstwo widnieje na nadbrzeżu. Realizowaliśmy także projekt "Najlepsze Przysmaki Gotują Przedszkolaki", odwiedzając Targ Rybny, w którym zobaczyliśmy bogactwo ryb i owoców morza. Welonki bardzo chciałyby odmienić los naszej planety, a do tego z pewnością zaproszą członków swojej rodziny. W tym tygodniu również obchodziliśmy urodziny Klary, której składamy najserdeczniejsze życzenia.