Biegun Północny i Południowy

Biegun Północny i Południowy to bardzo odległe i mroźne miejsca na Ziemi, które przez dwa tygodnie odkrywały Wielonki. Przedszkolaki najpierw zapoznały się z modelem kuli ziemskiej, aby sprawdzić położenie Arktyki i Antarktydy, oglądnęły film edukacyjny na temat zwierząt, które tam występują oraz dowiedziały się gdzie osiedlili się Inuici i jak wygląda ich codzienne życie w tak trudnych warunkach atmosferycznych.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały "Bajki o uciekającej krze", poznając przygodę tych ptaków i wykonały prace plastyczne związane z poruszaną tematyką. Celem zajęć było przede wszystkim rozbudzenie u dzieci ciekawości do odkrywania świata oraz zaznajomienie z warunkami panującymi w tych rejonach świata. Nie zabrakło zabaw ruchowych i plastycznych. Przedszkolaki uczyły się również dodawać i odejmować, a także spotkały się z ekspertem - p. Basią, która opowiedziała dzieciom o fokach – ich wyglądzie, upodobaniach i sposobach pomocy tym zwierzętom.