Neonki poznają warzywa i owoce

Dzieci z grupy Neonki na zajęciach dydaktycznych poznały dary jesienne z sadu i ogrodu, zasady zdrowego odżywiania oraz witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Przedszkolacy miały także możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej, ze śliwek przygotowały smaczną i zdrową konfiturę.

Na matematyce dzieci porównywały warzywa, ich kolory i wielkość. Wypowiadały się na temat różnych potraw jakie można zrobić z warzyw. Rozwiązywały zagadki dotyczące warzyw. Określały które warzywa można jeść surowe, a które należy ugotować. Kolejno podczas tematu „Poznajemy owoce" nasze maluchy dzieliły osobno warzywa i owoce. Segregowały owoce na krajowe i egzotyczne. Poznawały budowę owocu. Układały puzzle-owoce z pociętych elementów. Rozwiązywały zagadki. Dzieliły nazwy owoców na sylaby, określały pierwsze głoski w wyrazach. Obrysowywały kształty owoców. Wykonały prace plastyczne "Przestrzenna Gruszka".

Dzieci zbierały liście na spacerze, które będą potrzebne do pracy plastycznej o tematyce: "Jesień w parku i lesie". Śpiewały piosenki jesienne, interpretując je ruchem. Naśladowały w czasie zajęć gimnastycznych różne zabawy z liśćmi.