Jesień zawitała do grupy Neonki

W ostatnim tygodniu dużo rozmawialiśmy na temat oznak jesieni. Stworzyliśmy przedszkolny kącik przyrody pełen darów jesieni. Materiał przyrodniczy wykorzystywaliśmy do prac plastycznych i zabaw matematycznych oraz językowych. Podczas spacerów dzieci poznały jesienne drzewa: klon, kasztanowiec, dąb i jarzębinę; malując farbą stworzyliśmy jesienne drzewa wykorzystując kolory charakterystyczne dla jesieni.

Oglądając obrazki i albumy nazywaliśmy leśne dary jesieni. Dzieci wybrały się na wycieczkę do lasu, gdzie same szukały oznak jesieni. Na spotkaniu z Panem Leśniczym, dowiedział się jak należy zachowywać się w lesie. Poznaliśmy piosenkę ,, Jesień w sadzie i ogrodzie”, przy której stworzyliśmy dzieciom możliwości do tworzenia własnej ekspresji muzycznej z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Z okazji Dnia Jabłka, wybraliśmy się na targ, gdzie kupiliśmy owoce, które później posłużyły nam jako materiał do wykonania pracy plastycznej. W ten dzień nie zabrakło również degustacji zakupionych owoców. Rozwijając umiejętności matematyczne przeliczaliśmy i segregowaliśmy liście oraz owoce drzew. Nie zabrakło kodowania z użyciem jesiennych ilustracji i tworzenia jesiennego obrazu.