Kosmiczne opowieści

Dzieci z grupy "Neonki" poznawały wiadomości dotyczące kosmosu. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat powstawania Układu Słonecznego, budowy każdej z planet oraz czym zajmują się astronom i astronauta. Dowiedziały się także jakie przyrządy są niezbędne do badania i poznawania planet, gwiazd czy Księżyca. Kim był Mikołaj Kopernik co ważnego odkrył? - na te pytania dzieci potrafią odpowiedzieć.

Dlaczego mamy zjawisko dnia i nocy? - wykonaliśmy doświadczenia za pomocą latarki i balona, dzięki czemu dzieci mogły zobrazować sobie następstwa dnia i nocy. Na zakończenie Neonki wykonały przepiękne prace zespołowe, w którym wspaniale współpracują. Tematem był: "Wszechświat widziany oczami naszych zespołów" oraz zilustrowały ruchem piosenkę "W układzie słonecznym".