Neonki w świecie legend

W tygodniu poświęconym poznawaniu legend , dzieci utrwaliły sobie znane już legendy takie jak: Czech, Lech i Rus, O smoku Wawelskim, Wars i Sawa oraz poznały nowe legendy: O Lajkoniku, Złotej Kaczce i Pierniku toruńskim. Wykonały prace plastyczne z użyciem gotowych elementów a samodzielnie składały obrazki w całość kształtując koordynację wzrokowo - ruchową oraz wyobraźnię przestrzenną.

Rozmawiając o potrawach regionalnych "Neonki" miały okazję spróbować mazurskiego sękacza, piernika toruńskiego oraz zakopiańskiego oscypka. Dzieci odgrywały scenki teatralne z wykorzystaniem strojów i wcielały się w role z legendy "O smoku Wawelskim". Oprócz tego obejrzały filmiki przedstawiające tańce regionalne: Krakowiak, Kujawiak, same próbowały tańczyć Krakowiaka oraz dowiedziały się dlaczego tancerze mają tak piękne stroje.