Dzień Listonosza i Pocztówkowe Przedszkole

18 października w Polsce obchodzony jest Dzień listonosza. "Neonki" poznały specyfikę pracy listonoszy poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego, jednak najlepszą i najbardziej zapamiętaną nauką było spotkanie właśnie z gościem - listonoszem.

Dzieci miały okazję przymierzyć torbę listonosza, wypchaną listami i utwierdzić się w przekonaniu, że jest ona faktycznie bardzo ciężka. Listonosz odpowiedział na nurtujące dzieci pytania dotyczące jego pracy. Wręczyliśmy Panu kartkę wykonaną przez nasze dzieci oraz słodką niespodziankę.

Dzień później wybraliśmy się na pocztę główną wysłać widokówki do przedszkoli z całej Polski, jest to wymiana pocztówkowa, dzięki której dzieci poznają miasta i wsie w Polsce. Przesyłamy sobie pozdrowienia, poznajemy nazwy grup i przedszkoli. Każda otrzymana kartka od dzieci daje nam dużo szczęścia a przede wszystkim pokazujemy, że w tych czasach nie tylko można wysyłać smsy albo maile.