Dzień Drzewa

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Jest to bardzo ważna data dla naszej planety. W tym dniu odbywa się międzynarodowa akcja sadzenia drzew połączona z poszerzaniem świadomości ekologicznej. Jak wiemy drzewa są niezbędnym "żywym organizmem", z których ludzie i zwierzęta czerpią ogromne korzyści. Oprócz walorów wizualnych , które dostarczają nam o każdej porze roku... drzewa są schronieniem , domem dla wielu zwierząt a dla nas ludzi - produktorem tlenu. Dzięki nim możemy oddychać.

Drzewa od lat są wycinane i wykorzystywane w produkcji papieru, mebli czy elementów budowlanych jak również w celu pozyskiwania terenu pod budowy betonowych "krajobrazów''. Dbając o przyszłość naszej planety, możemy zredukować degradacje środowiska poprzez wykorzystywanie makulatury czy innych materiałów do budowy.

Kolejnym zagrożeniem dla drzew a co za tym idzie, lasów oraz całego ekosystemu są pożary. Oprócz tych wywołanych przez naturę niestety w większości z nich przyczynia się człowiek. Przedszkolaki z gr. "Neonki'' z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Kołobrzegu postanowiły przyczynić się do edukacji nas wszystkich i włączając się w akcję sadzenia drzew zasadziły w ogrodzie przedszkolnym 2 drzewa. Przez długie lata, z pokolenia na pokolenie dzieci oraz ich rodzice będą mogli cieszyć się widokiem posadzonych w tym dniu drzew - jabłonki i magnolii. Mamy nadzieję, że zasadzimy w Was zielone ziarno ekologii.