Owocowo - warzywny karnawał

Dzieci z grypy "Neonki" wybrały się do sklepu na zakupy owoców i warzyw. Po przyniesieniu zakupów do sali nastąpił istny karnawał. Wszystkie zmysły stały na straży, gdyż zapach, smak, dotyk, węch a i nawet słuch grały pierwsze skrzypce. Poznaliśmy owoce i warzywa polskie oraz zagraniczne a więc odbyła się zabawa matematyczna związana z segregowaniem i przeliczaniem owoców i warzyw.

Okazało się, że nasze przedszkolaki wcale nie są takimi niejadkami...por, pietruszka, marchew, kapusta kiszona całkiem posmakowała dzieciom. Owocową zagadką okazała się figa, dzieci miały okazję spróbować jak smakuje oraz zobaczyć. Potwierdziły, że wygląda tak jak z obrazka. Kokos - faktycznie słychać było mleko kokosowe w środku orzecha. Dzieci były zachwycone zajęciami oraz otrzymały super zdrowe moce.