Świąteczne przygotowania i wiosenne zabawy

Z okazji świąt Wielkanocnych przedszkolaki z grupy Neonki zasiały w sali tradycyjny owies wielkanocny . Dzieci wykonały również świąteczne koszyczki, wykorzystując swoją pomysłowość i zdolności manualne. Przedszkolaki stworzyły także wiele przepięknych tematycznych prac plastycznych - pisankę, jak również puchatego baranka.

Pieczenie wielkanocnych babeczek sprawiło dzieciom wiele radości. Zaczęło się od przygotowań: zapoznanie z produktami, a potem wylepiania foremek ciastem i pieczenia ich na przedszkolny Kiermasz Wielkanocny.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, wykonywaliśmy prace plastyczne, poznaliśmy piosenki o wiosennej tematyce. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.