Pierwsza pomoc - nauka poprzez zabawę w grupie Neonki

Dzieci z grupy Neonki odwiedzili policjanci w ramach Projektu Programu Profilaktycznego realizowanego wraz z Urzędem Marszałkowskim województwa zachodniopomorskiego i Komendę Policji w Szczecinie. Celem spotkania było utrwalenie wśród dzieci wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu pn "Bystry Przedszkolak". Dzieci uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Utrwaliły numery alarmowe oraz poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielenia pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Przedszkolaki mieli także możliwość przećwiczenia resuscytacji na misiu - Janku. Poprzez zabawę z maskotką, przedszkolaki uczyły się, jak wykonać uciskanie klatki piersiowej i jednocześnie kontrolować funkcje życiowe poszkodowanego oraz jak wykonać prawidłowo zgłoszenie na numer alarmowy. Na zakończenie każde dziecko otrzymało specjalny dyplom "Małego ratownika".