PROJEKT "ZWIERZĘTA DOMOWE" U MEDUZ

Przez ostatnie dwa tygodnie Meduzy realizowały projekt edukacyjny "Zwierzęta domowe" i wzbogacały swoja wiedzę na ten temat. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich domowych pupilach, wysłuchały wiersza "Zwierzę - istota czująca" B. Piergi, wspólnie stworzyliśmy "Kodeks opiekuna zwierząt". Dzieci poznały także "Psy w akcji", czyli psy, które dzięki swoim umiejętnościom i odpowiedniej tresurze pomagają ludziom podczas codziennych obowiązków lub ratują ludzkie życie.

W trakcie zajęć dzieci wesoło bawiły się w zabawy ruchowe, matematyczne i plastyczne. Meduzy wykonały wiele prac: portrety domowych ulubieńców, pieski z rolki, czy kotki z kłębkiem wełny. Przedszkolaki wybrały się także do sklepu zoologicznego, by poznać, jakie zwierzęta można kupić oraz jakie są niezbędne akcesoria, produkty pielęgnacyjne i pożywienie przy hodowli domowych ulubieńców.

Dzięki pomocy mamy Tymona, przeprowadziliśmy wywiad z lekarzem weterynarii, panem Mariuszem Brelikiem. Na zajęciach przygotowaliśmy wspólnie pytania, które najbardziej ciekawiły naszą grupę.
Następnie Tymon i Klara wystąpili w roli ekspertów opowiadając swoim kolegom i koleżankom po wizycie w przychodni weterynaryjnej o pracy weterynarza i jego małych pacjentach. W związku z tematyką tygodnia, naszą grupę odwiedzili również wyjątkowi goście: pieski Wojtusia, Melanii i Bronka, a także króliczek pani Ani. Zwierzaki wzbudziły duże zainteresowanie i ogrom radości wśród dzieci.
Rodzice cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania przedszkolaków dotyczące pielęgnacji, sposobach odżywiania i obowiązków związanych z posiadaniem czworonożnych przyjaciół.

Oczywiście musieliśmy również skorzystać z pięknej zimowej aury i była super zabawa na śniegu. W ostatnim tygodniu świętowaliśmy w gronie kolegów i koleżanek 5 urodziny Ali i Olusia, którym życzymy wszystkiego najlepszego na każdy dzień! Dzieci już wiedzą, że posiadanie zwierzątka to nie tylko przyjemność i zabawa, ale też wielka odpowiedzialność i obowiązek.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zrealizować ten projekt!