Poznajemy swoje ciało i zmysły - Meduzy

Podczas realizacji tematyki "Moje ciało - moje zmysły" dzieci z grupy Meduzy poznały budowę człowieka - potrafią już nazwać każdą część swojego ciała, dowiedziały się także, po co człowiekowi kości. Dzieci miały okazję stworzyć w zespołach za pomocą klocków lub rolek papierowych szkielet człowieka.

Przedszkolaki określały stronę prawą i lewą, doskonaliły współpracę w parach daltońskich, a także uczestniczyły w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych, które utrwalały wiadomości o zmysłach: smaku, węchu, wzroku, dotyku i słuchu. W tym tygodniu dzieci wzięły również udział w "Dniu z Panią Jesienią", uczestnicząc w zabawach sensorycznych na sali gimnastycznej, biorąc udział w jesiennym pokazie mody, a także prezentując swoje umiejętności przed przedszkolną publicznością w piosence "Co przyniesie jesień?".