IDZIE JESIEŃ PRZEZ PARK I LAS - Meduzy

Tematyką zajęć u Meduz w ostatnim tygodniu była "Jesień w parku i w lesie". Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając, dotykając. Wybraliśmy się na spacer do parku, który kryje w sobie wiele ciekawych zakątków. Przedszkolaki próbowały rozpoznać gatunki drzew, mierzyły ich obwody i nazywały części budowy drzewa.

W tym tygodniu przedszkolaki poznały również gatunki ptaków, które odlatują jesienią do ciepłych krajów, a także zwyczaje innych mieszkańców lasów i parków, szykujących się do zimy. Meduzy rozwiązywały zagadki związane z leśnymi zwierzętami oraz zadania matematyczne przy pomocy kasztanów i żołędzi. W tym tygodniu odbyły się również ciekawe zajęcia sensoryczne z panią Eweliną Walkowiak, a także obchodziliśmy urodziny Michałka i Dzień Edukacji Narodowej.