Owoce i warzywa każdy z nas spożywa! - gr. Meduzy

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy Meduzy rozmawiały i uczyły się na temat warzyw i owoców. Dzieci przyniosły do przedszkola warzywa i owoce, które wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i spróbować przyniesione dary jesieni.

Meduzy rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały je i segregowały. Dzieci dowiedziały się jak duże znaczenie na nasze zdrowie ma spożywanie warzyw i owoców. Wszystkim tym aktywnościom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki oraz prace plastyczne. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci było wykonanie masy plastycznej z dyni tzw. "dynioliny”. Najbardziej kształcące w tej zabawie było przede wszystkim manipulowanie rączkami, ugniatanie i wyrabianie ciasta, ponieważ te wszystkie czynności manipulacyjne doskonale kształtują zdolności motoryczne dziecka i korzystnie wpływają na tzw. małą motorykę.

Na zajęciach kulinarnych dzieci wykonały pyszną sałatkę jarzynową, a także wspólnie przygotowały kapustę do kiszenia. Przedszkolaki samodzielnie tarły marchew, z niewielką pomocą szatkowały kapustę i ugniatały. Takie zajęcia dla dzieci okazały się dla dzieci ogromną atrakcją. Teraz dzieci będą mogły obserwować proces fermentacji.

3 października naszą grupę odwiedziła mama Wojtusia, aby przeczytać dzieciom ciekawą książkę "O wilku, który się zgubił". Dzieci z zainteresowaniem słuchały jej treści i gorąco podziękowały mamie Wojtusia za przybycie.