Jesień w grupie Meduzy

Każdy przedszkolak z grupy Meduzy mógł przynieść w tym tygodniu dary jesieni, z których stworzyliśmy wspólnie jesienny kącik - są w nim kasztany, żołędzie, dynie i liście. Na zajęciach plastycznych dzieci doskonaliły pracę z instrukcją daltońską, wykonując obrazek samodzielnie "krok po kroku". Pracowali również w parach i różnymi technikami wykonali jesienne drzewa, utrwalając przy tym barwy tej pięknej pory roku.

W tym tygodniu Meduzy nauczyły się również piosenki "Co przyniesie jesień?", a zapamiętanie jej ułatwił dzieciom tekst obrazkowy. Graliśmy także w jesienne bingo. Zabawa ta ćwiczyła wiele umiejętności np. selekcjonowanie, porządkowanie, sprawdzanie i utrwalanie informacji.

Aby przyjrzeć się jesieni z bliska dzieci wychodziły na spacery i obserwowały przyrodę i to, co zmienia się w krajobrazie. Nasze przedszkolaki bardzo polubiły jesień i jej skarby!

W tym tygodniu swoje święto obchodziła Halszka. Z tej okazji zaprosiła dzieci na poczęstunek i wspólną zabawę. A Meduzy złożyły Halszce życzenia, zaśpiewały "Sto lat" oraz wręczyły urodzinową książeczkę oraz prezent.