Meduzy powitały wiosnę

Dzieci z grupy Meduzy , poznały znaczenie powiedzenia: "W marcu jak w garncu"- zbudowały wielki garnek z klocków i " wymieszały" w nim pogodę. Posadziły cebulki, codziennie obserwują i zaznaczają wysokość szczypiorku. Dzieci na zajęciach poznały wiosenne kwiaty i wykonały w parach pracę plastyczną :"Tulipany" używając farb i widelców.

Poznały mieszkańców łąki. Dzieci pracowały w zespołach. Jednym z zadań było ułożenie: "Zakodowanego Tulipana i Biedronkę". Skrzydełka motylka, dzieci również wykonywały zgodnie z instrukcją. Wiele radości sprawiło dzieciom "wyławianie" odpowiedniego koloru gumek i umieszczanie ich we właściwe miejsce na "Kolorowej gąsienicy", a ilość gumek wyznaczała kostka. Nie zabrakło również zabawy w dedektywa i pracy plastycznej: "Tęcza z kryształków cukru”. Wysialiśmy również owies, dbamy o niego - podlewamy i obserwujemy jego wzrost.