Meduzy poznają urządzenia elektryczne

Przez cały tydzień przedszkolaki rozmawiały o różnych urządzeniach elektrycznych, które są w ich domach. Dzieci potrafiły nazywać urządzenia, które nie działałyby bez prądu jak: pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor, itp.

Rozpoznawały te urządzenia na obrazkach i w rzeczywistości, naśladowały ich pracę i dźwięki jakie wydają. Prąd jest pożyteczny, ale bywa niebezpieczny. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały pralkę oraz lampę nocną. Przedszkolaki również mogły spróbować samodzielnie przygotowanego śniadania - wykorzystaliśmy toster i opiekacz. Grzanki i tosty wszystkim smakowały. Dzieci poznały także obsługę blendera i "zmiksowały" sobie pyszne koktajle truskawkowe po których zostały tylko różowe wąsy.