Jesienny spacer Meduz po lesie i parku

W minionym tygodniu dzieci z grupy Meduz przyswajały sobie wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej, a dokładniej zaznajomiły się ze środowiskiem leśnym. Nauczyły się, że las, a zwłaszcza drzewa są potrzebne wszystkim ludziom. Las daje nam czyste powietrze oraz jest domem dla wielu zwierząt, dlatego należy go szanować i o niego dbać. Przedszkolaki poznały nazwy drzew, grzybów i zwierząt. Podczas zajęć dzieci wykonały makietę lasu i parku.

Wszystkie przedszkolaki bardzo mocno pracowały i wykazały się niebywałą kreatywnością. Dzieci na matach matematycznych rozwiązywały również zadania z elementem kodowania, praca w parach nauczyła ich współpracy i sprawiła wiele radości.

Meduzy wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku - Jesieni. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużyły do różnorodnych prac plastycznych, zabaw matematycznych czy rytmicznych.