Jesień w sadzie i ogrodzie - Meduzy

Jesień w sadzie i w ogrodzie - pod takim hasłem dzieci z grupy Meduzy w ostatnich tygodniach poznawały owoce i warzywa oraz ich znaczenie dla zdrowia. Wszystkim działaniom w tych dniach przyświecał główny cel, aby nasze przedszkolaki zachęcić do codziennego spożywania owoców i warzyw.

W pierwszej kolejności dzieci udały się na pobliski stragan owocowo - warzywny, gdzie rozpoznawały, nazywały i kupowały owoce i warzywa. Dzieci poznawały owoce i warzywa poprzez zabawę i działania praktyczne. Poznawały smak owoców degustując je. Segregowały je według koloru, kształtu i rodzaju. Tworzyły owocowe rytmy. Poprzez różne zabawy i zajęcia dzieci dowiedziały się, że owoce i warzywa są dla nich bogatym źródłem witamin potrzebnych do prawidłowego ich rozwoju i zdrowia.