Konstruowanie gier planszowych

Meduzy, podczas ostatnich dwóch zajęć z matematyki, konstruowały wspólnie z Panią Dorotką gry planszowe wg własnego pomysłu. Zajęcie to poprzedziło, omówienie i wspólna gra planszówkami przyniesionymi przez dzieci z domu. Zadanie nie było łatwe, konstruowanie gier wymagało ustalenia zasad i współudziału wszystkich członków zespołu w tworzeniu gry i toru przeszkód.

Musiały być zachowane wszystkie elementy gry. Największą radość sprawiła dzieciom zabawa, gdzie mogły same być pionkami a przeszkodami były zadania do wykonania w postaci działań matematycznych na dodawanie oraz ćwiczeń gimnastycznych. Wygrali dwukrotnie NIEBIESCY ale ŻÓŁCI obiecali się odegrać podczas kolejnych zajęć. Zabawy dostarczyły dzieciom mnóstwo radości a przede wszystkim emocji.