Jesień u Meduz

W tym tygodniu na Meduzy czekało wiele jesiennych atrakcji. Dzieci przypomniały sobie, jak zmieniają się drzewa liściaste wraz z nadchodząca jesienią. Nauczyły się rozróżniać drzewa zarówno po ich liściach, jak i owocach. Znają kolejne etapy wzrostu drzewa od nasiona.

Uczestniczyły w zajęciach badawczych. Mierzyły średnicę drzew przy użyciu różnych narzędzi ? miarki, sznurka i serpentyny. Meduzy poznały grzyby jadalne i niejadalne. Zgodnie z pedagogika daltońską uczyły się współpracowały w grupach, układały nazwy poznanych podczas zajęć grzybów. Był również czas na jesienne muzykowanie z instrumentami. Zadanie bardzo przypadło do gustu naszym Meduzom. Dzieci wybrały się również na wycieczkę w poszukiwaniu kasztanów, które zaniosły do grupowego kącika przyrody.