Meduzy witają lato!

Ostatnie tygodnie w przedszkolu poświęciliśmy letnim smakom i zapachom, letnim podróżom, kolorom, owocom i letniej pogodzie. Podczas zajęć dzieci poznały sposób przygotowania bardzo prostej lemoniady. Przygotowanie napoju rozpoczęliśmy od umycia rąk i owoców, a następnie wyciskania soku z cytryn oraz pomarańczy. Kolejnym etapem było wymieszanie soku z wodą wraz z niewielką ilością miodu i dodanie listków mięty. Kiedy wszystkie składniki zostały połączone, nastąpił najprzyjemniejszy czas - degustacja….. mniam, lemoniada była przepyszna!

Dzieci oczywiście wypiły ją z wielkim apetytem. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się także na pyszne lody. Spacerując kołobrzeską Starówką zachwycaliśmy się barwnymi motylami, które zdobią okolice ratusza. Ten tydzień upłynął nam też na świętowaniu kilku urodzin: Bronka, Szymona i Krzysia. Były przygotowane przez solenizantów słodkości, piękne życzonka i dużo uśmiechu. Jeszcze raz 100 lat solenizantom!