Meduzy poznają zawody

W minionym tygodniu dzieci z grupy Meduzy poznawały specyfikę pracy różnych zawodów i dowiedziały się, że każdy jest bardzo potrzebny. Odwiedziła nas mama Szymona, która opowiedziała dzieciom o zawodzie lekarza laryngologa. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i z wielkim zaciekawieniem oglądały rekwizyty niezbędne do tej pracy. W środę wybraliśmy się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, gdzie dzieci miały możliwość poznać pracę strażaków z bliska.

Natomiast w piątek udaliśmy się na wycieczkę na Dworzec PKP. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom specyfiki pracy na kolei oraz poznanie niektórych zawodów związanych z koleją. Dzieci zwiedzały perony, halę naprawczą, zabytkową obrotnicę, dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ruchu pociągów. Główną atrakcją było zobaczenie pociągu od środka. Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w realizację naszej tematyki "Zawody"! W tym tygodniu świętowaliśmy także urodziny: Gabrysia i Kuby. Wszystkiego najlepszego dla chłopców!