Delfinki i pierwsza wycieczka na pocztę

Cały tydzień poświęcony był tematyce poczty. Podczas zajęć plastycznych wspólnie pisali listy, ozdabiali znaczki i dowiedzieli się jak działa poczta. Dzieci dowiedziały się czym różni się list od paczki, oraz współpracowały w parach układając historyjkę obrazkową. Podczas zajęć matematycznych zamienili się w listonosz.

Roznosząc ponumerowane paczki i listy do odpowiednich domków przyklejonych w sali przedszkolnej. Na koniec wspólnie zaniosły listy na pocztę główną w Kołobrzegu, wrzucając list do prawdziwej czerwonej skrzynki . Zaadresowali list do swojego domu, w kopercie znalazły się kartki z rysunkiem rodziny dzieci.

Odwiedził nas też Pan listonosz, który opowiedział o swojej pracy i przyniósł listy dla wszystkich maluchów. Niektóre z dzieci, zdążyły się już pochwalić pierwszą otrzymaną pocztą.