Welonki i zwierzęta z wiejskiego podwórka

Wiele emocji przysporzył dzieciom kolejny temat kompleksowy, tym razem o zwierzętach hodowlanych, które są tak ważne w życiu człowieka. Welonki dowiedziały się jakie produkty otrzymujemy dzięki zwierzętom, a także w jaki sposób należy się o nie troszczyć. Dzieci potrafią nazwać zwierzęta oraz ich młode, a także ich domy. Doskonaliły swoją wiedzę na temat koła i okręgu, wielokrotnie pracowały w parach i zespołach, rozwijając umiejętność współpracy.

W ramach programu autorskiego "Najlepsze przysmaki gotują przedszkolaki" wykonały pyszny i zdrowy jogurt owocowy, a także smakowały różnego rodzaju sery. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda proces ich produkcji. Był to bardzo ciekawy i pełen atrakcji tydzień.