Tydzień poświęcony majowym wydarzeniom

W zeszłym tygodniu w przedszkolu odbył się tydzień poświęcony majowym wydarzeniom. Podczas tego tygodnia dzieci poznawały symbole narodowe, śpiewały pieśni patriotyczne i uczestniczyły w zabawach związanych z historią Polski.

W ramach tygodnia patriotycznego w przedszkolu dzieci miały okazję:

• Poznać i zrozumieć znaczenie symboli narodowych, takich jak flaga, hymn, orzeł biały.
  • Śpiewać Hymn Polski
  • Poznać historię Polski, legendę o trzech braciach.
  • Brać udział w zabawach i ciekawych zajęciach, takich jak malowanie flagi Polski, tworzenie ozdób w barwach narodowych, czy układanie puzzli mapy.
  • Wspólnie świętować polskie święta narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.
  • Utrwalić sobie kształty flagi, porównywać wielkość i szerokość prostokątu.

Dzięki temu tygodniowi dzieci mogły lepiej zrozumieć i docenić historię i kulturę Polski, a także rozwijać swoje poczucie patriotyzmu i szacunek dla narodowych symboli.

Informujemy, że Administratorem danych osobowych przetwarzanych przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Kołobrzegu jest Dyrektor Przedszkola. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Przedszkola Miejskiego nr 4 w Kołobrzegu dostępnym pod adresem strony  internetowej http://www.pm4kolobrzeg.bip.parseta.pl