Wakacyjne opowieści

"Welonki" i "Delfinki" podczas wakacji w przedszkolu wcale się nie nudziły. Dostarczały nam codziennie wiele energii i radości do wykonywania zadań oraz zabaw. Opowiedziały na temat swoich wakacji, które spędziły z rodzicami oraz o swoich marzeniach, gdzie chciałyby się udać . Za każdym razem przypominaliśmy o bezpieczeństwie.

Oprócz słów jakimi wyrażały swoje zamiłowanie do krajobrazów, użyły wyobraźni plastycznej, technicznej i przestrzennej. Doskonale opowiedziały o widokach, które zobaczyły lub, które chciałyby zobaczyć.

Praca w zespołach odniosła sukces, dzieci wspólnie ze sobą rozmawiały i wzajemnie sobie pomagały aby odtworzyć obrazek przedstawiający : góry, morze czy latarnię morską.

Przenieśliśmy się również w podwodny świat, wykonując "raczki" z odbitych rączek, które pomalowaliśmy czerwoną farbą. Doznania sensoryczne i uśmiechy na twarzach niezapomniane.

Podczas ciepłego ranka udaliśmy się na przedszkolne podwórko... jednak w niecodzienny sposób. Dziś mogliśmy "skosztować porannej rosy" i pochodzić na boso po trawie. Wykonaliśmy ćwiczenia gimnastyczne oraz wyciszyliśmy ciało i umysł, praktykując elementy jogi.

Wybraliśmy się także na wycieczkę na kołobrzeski bulwar, na którym odwiedziliśmy ścieżkę sensoryczną. Trzeba było się wykazać sprawnością fizyczną, wzrokową oraz myśleniem logicznym. Nasze przedszkolaki bezbłędnie wykonały zadania.