Baśniowy tydzień u Welonków

Za nami kolejny tydzień wspólnej zabawy, a tym razem dotyczył on bajek i baśni. Dzieci odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą i samodzielnie wypożyczyły księgę bajek. Podczas zajęć plastycznych wykonały złote korony, ozdobione brylantami, a także zamek oraz domek z bajki o Jasiu i Małgosi.

Welonki poznały jesienną pogodę

W tym tygodniu Welonki rozmawiały o jesiennej pogodzie. Dzieci przypomniały sobie jak powinny ubierać sie kiedy pada deszcz, tańczyły z parasolkami oraz skakały w kaloszach po mokrej trawie.

20 października w grupie Welonki odbyło się jesienne spotkanie z rodzicami. W czasie zajęć doskonaliliśmy nasze umiejętności matematyczne, zbieraliśmy i rzucaliśmy liśćmi w zabawie orientacyjno-porządkowej, uczyliśmy naszych drogich gości tańca do piosenki "Kolorowe listki".

Projekt las u Welonków

Welonki są już prawdziwymi, leśnymi ekspertami. Wiedzą bardzo dużo na temat mieszkańców lasu, leśnej przyrody, a także na temat zasad tam panujących. Poznaliśmy różne gatunki drzew, grzybów, uczyliśmy się orientacji w schemacie ciała i przestrzeni, utrwalaliśmy umiejętności matematyczne, muzyczne, plastyczne.