Co się działo u Muszelek

Minione dwa tygodnie dzieci z grupy Muszelki uczyły się o zwierzętach domowych. Dzieci miały kilka okazji do spotkania prawdziwego zwierzątka: w przedszkolu odwiedził nas pies i królik, chomik spędził z nami cały dzień, a na koniec wybraliśmy się do sklepu zoologicznego, aby obejrzeć rybki, szczury, króliki i inne zwierzątka.

Muszelki chętnie opowiadały o swoich domowych pupilach, lub o zwierzątkach, które chciałyby mieć, a z klocków budowały dla nich legowiska, budy, akwaria. Dzieci miały kilka okazji do współpracy w zespołach: podczas zajęć plastycznych wyklejały sylwety zwierząt różnymi materiałami (piórami, watą, plasteliną, cekinami i wydzieranką), podczas zajęć matematycznych kodowały na dywanie, a w Dzień Pluszowego Misia wyklejały ścinkami materiałów duuuże misie. Natomiast w parach układały puzzle z wizerunkami królików, a później razem tworzyły dla nich królikarnie. Za pomocą instrukcji daltońskiej dzieci wykonały kotki z rolek po papierze i innych gotowych elementów, a także wyklejały budę dla psa. Dzieci do perfekcji opanowały historyjki obrazkowe - chętnie je układają i opowiadają swoimi słowami na forum grupy. Jest to super wstęp do wystąpień publicznych.

21 listopada Muszelki wzięły udział w mini happeningu z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień - przygotowały kwiatki i na spacerze wręczały je przechodniom życząc miłego dnia. W ostatnim czasie świętowaliśmy urodziny małej Laury – jeszcze raz życzymy samych radosnych dni w przedszkolu!